Visit Phil Shoenfelt & Southern Cross | www.philshoenfelt.de | Dim Locator | www.fatal-shore.de |

     
   
           
 

Johnny J Junior
kytara

(Jablkoň, The BladerStones, Krajina Ró,
ex The Plastic People of the Universe...)

Jaroslav Kvasnička
bicí, perkuse

(ex Tichá dohoda, ex The Plastic People of
the Universe, ex Garage & Tony Ducháček...)

Phil Shoenfelt
zpěv, kytary

(ex Disturbed Furniture, ex Khmere Rouge,
ex Fatal Shore, ex Dim Locator...)

Pavel Krtouš
basová kytara, doprovodný zpěv

(Vzpupný potomek, ex Tichá dohoda,
ex Prohrála v kartách, ex Low Society...)

 

 

 


KONCERTY 2024

 
         
DATE CITY VENUE BAND
13. 7. Březnice (CZ) Ochutnej svět – festival Phil Shoenfelt & Southern Cross
8. 8. Praha (CZ) U vystřelenýho oka (open air) Phil Shoenfelt & Southern Cross
2. 9. Praha (CZ) U zavěšenýho kafe Phil Shoenfelt & Southern Cross
7. 9. Volyně (CZ) Chuman Fest 8 Phil Shoenfelt & Southern Cross
11. 9. Wildschönau (AT) TBA Phil Shoenfelt & Southern Cross + INTIMSPRAY (AT)
12. 9. Kufstein (AT) Kultur Quartier Kufstein Phil Shoenfelt & Southern Cross (Opening night party of the three-day 2024 Sprachsalz International Literature Festival)
30. 10. Praha (CZ) Rock Café Phil Shoenfelt & Southern Cross + INTIMSPRAY (AT)
18. 12. Praha (CZ) KAMINA BOAT Phil Shoenfelt & Southern Cross

 


ODEHRANÉ KONCERTY 2024

 
       
12. 1. Dobříš (CZ) KD Dobříš Phil Shoenfelt & Southern Cross
13. 1. Praha (CZ) Kaštan Phil Shoenfelt with Band of Heysek
29. 2. Praha (CZ) U vystřelenýho oka Phil Shoenfelt & Southern Cross
9. 3. Bruchhausen-Vilsen (D) Gasthaus Zur Post (private party) Phil Shoenfelt & Southern Cross
12. 4. Wörgl (AT) Komma Stagebar Phil Shoenfelt & Southern Cross
20. 4. Písek (CZ) Divadlo Pod čarou Phil Shoenfelt & Southern Cross
26. 4. Slaný (CZ) Klub Dividýlka, Hotel Hejtmanský dvůr Phil Shoenfelt & Southern Cross
3. 5. Praha (CZ) Kaštan Phil Shoenfelt & Southern Cross ("Dead Flowers For Alice" VINYL RELEASE PARTY)
31. 5. Tisá (CZ) Restaurace Kačák Phil Shoenfelt & Southern Cross
14. 6. Žacléř (CZ) Bornflossrock – festival (open air) Phil Shoenfelt & Southern Cross

 


ODEHRANÉ KONCERTY 2023

 
       
15. 2. Praha (CZ) Kamina Boat Phil Shoenfelt & David Babka
4. 3. Zedelgem (BEL) Klokhof Loppem Phil Shoenfelt & David Babka
1. 4. Dresden (D) Weinselig Phil Shoenfelt solo concert plus book-reading from Junkie Love in English and German. The German translation is from the forthcoming edition soon to be published by Moloko Print and will be read by Jens Göbler
6. 4. Praha (CZ) U vystřelenýho oka Phil Shoenfelt & Southern Cross
15. 4. Praha (CZ) Na slamníku Phil Shoenfelt solo + others (Mejla Hlavsa Memory Concert)
21. 4. Praha (CZ) Kaštan Phil Shoenfelt & Southern Cross
13. 5. Praha (CZ) Futurum Music Bar Phil Shoenfelt with Dim Locator supporting The Mission
14. 5. Praha (CZ) Futurum Music Bar Phil Shoenfelt with Dim Locator supporting The Mission
26. 5. Praha (CZ) Parukářka (18:00) Phil Shoenfelt solo
27. 5. Praha (CZ) Restaurace Mon Ami – Žižkovské mezidvorky 2023 (9.00 pm) Phil Shoenfelt solo
31. 5. Praha (CZ) Žižkovšiška Phil Shoenfelt solo – opening for UK duo My Darling Clementine (Michael Weston King and Lou Dalgleish)
10. 6. Todně, Trhové Sviny (CZ) Zábavní lokál u Hrošků Phil Shoenfelt & Southern Cross
27. 7. Praha (CZ) U vystřelenýho oka – 30th anniversary festival Phil Shoenfelt solo
2. 8. Klatovy (CZ) Nádvoří jezuitské koleje v Klatovech Phil Shoenfelt & Southern Cross
5. 8. Pirna (D) Ferienwohnung Weisses Ross Phil Shoenfelt solo
14. 8. Praha (CZ) U zavěšenýho kafe Phil Shoenfelt & Southern Cross
18. 8. Broumov (CZ) Undergrounový klub Eden Phil Shoenfelt & Southern Cross
19. 8. Trutnov (CZ) Trutnoff Open Air Festival Phil Shoenfelt with Band of Heysek
31. 8. Praha (CZ) U vystřelenýho oka Phil Shoenfelt & Southern Cross
16. 9. Řevnice (CZ) 30 let nakladatelství Maťa aneb 25. Zelený tulipán Phil Shoenfelt & Southern Cross
22. 9. Praha (CZ) Kaštan Phil Shoenfelt solo – opening for UK duo My Darling Clementine (Michael Weston King and Lou Dalgleish)
18. 10. Louny (CZ) Pivo ZLoun Phil Shoenfelt & Southern Cross + Zadarmo drahý
29. 11. Praha (CZ) Rock Café Phil Shoenfelt & Southern Cross + special guests: Marcia Schofield (ex The Fall, Khmer Rouge) & Pepa Janíček (The Plastic People of the Universe)

 

 

--- ARCHIV ODEHRANÝCH KONCERTŮ ---

 

 


KONTAKT/BOOKING

 

 

         
Česky
Česko
Jaroslav Kvasnička
+420 602 367 107
English
Abroad (for English-speaking contacts only)
Phil Shoenfelt

+420 777 746 321

 

 

 


BIOGRAFIE

 

 

 

Phil Shoenfelt je veteránem londýnské, manchesterské a newyorské punkové a post-punkové scény.

Poté, co zažil londýnskou punkovou explozi v letech 1976–1977, se přestěhoval do New Yorku, kde hrál s několika Downtown kapelami, jako byly The Nothing a Disturbed Furniture. V roce 1981 zformoval post-punkovou skupinu KHMER ROUGE v obsazeni Barry "DJ Scratchy" Myers na basu, Marcia Schofield na klávesy a Paul Garisto na bicí. DJ Scratchy pracoval s The Clash na jejich prvních třech turné po Spojených Státech. Marcia později hrála na klávesy s The Fall, a Paul bubnoval s Psychedelic Furs a s Iggym Popem. Dalším bubeníkem v Khmer Rouge byl umělec Claus Castenskiold, který navrhoval obaly desek pro Gun Club a Kid Congo Powerse.

První vystoupení Khmer Rouge proběhlo v roce 1981 na White Columns Noise Festivalu, který pořádal Thurston Moore ze Sonic Youth. Kapela později odehrála koncerty v klubech CBGB's, The Peppermint Lounge, Danceteria a The Ritz. Jako předkapela si zahráli také s umělci jako Alan Vega, The Gun Club, Tom Verlaine, Nico a The Clash na vystoupeních na východním pobřeží USA.

Manažerem Khmer Rouge se na čas stal legendární fotograf Nat Finkelstein, proslavený knihami "The Factory Years" a "Edie". Finkelstein spolupracoval s Andym Warholem na jeho knize "Andy Warhol's Index" a byl zodpovědný za mnoho klasických černobílých fotografií The Velvet Underground. Také vyrobil průkopnické video k písni Khmer Rouge "New Assassins".

Roku 1984 se Phil vrátil do Londýna, kde Khmer Rouge pokračovali v činnosti ještě další dva roky. V této době kapela předskakovala The Fall na dvou jejich britských turné. Také nahráli několik písní s anglickým producentem Johnem Leckiem a pravidelně hráli v londýnských klubech. Kapela se rozpadla v roce 1986. Dvojalbum Khmer Rouge New York-London 1981–86 bylo vydáno v roce 2004 britským labelem Voiceprint.

V následujících dvou letech se Phil soustředil na tvorbu písní a pořizování demonahrávek. V roce 1989 byla vydána jeho první sólová nahrávka, 12-ti palcový singl "Charlotte's Room" společně s "The Long Goodbye" na labelu Marka E. Smithe Cog Sinister. Producentem byl Tony Cohen, proslulý svou prací s The Bithday Party a Nickem Cavem & The Bad Seeds.

V roce 1990 vyšlo první Philovo sólové album Backwoods Crucifixion u britského labelu Paperhouse Records. A roku 1993 Humbug Records vydali jeho druhé album, God Is The Other Face Of The Devil. V této době Phil hrál jako "support" Crime And The City Solution a Nicka Cavea & The Bad Seeds na jejich britských turné.

V létě 1994 Phil podnikl turné v České republice, doprovázen hudebníky z Tiché dohody. O rok později se do Prahy přestěhoval nastálo. Tam založil svoji současnou kapelu PHIL SHOENFELT & SOUTHERN CROSS s basákem Pavlem Krtoušem, bubeníkem Jardou Kvasničkou a houslistou Pavlem Cinglem. V roce 2014 Pavel Cingl z kapely odešel a novým členem se stal David Babka, hrající kytaru, slide kytaru a pedal steel kytaru. David skončil v kapele v roce 2023 – nahradil ho Johnny J Junior, hrající na elektrickou kytaru.

Se Southern Cross Phil doposud vydal pět alb: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic, Paranoia.com a The Bell Ringer.

V roce 1997 Phil založil FATAL SHORE, společně s Australany usazenými v Berlíně – Bruno Adamsem a Chrisem Hughesem (Once Upon A Time; Hugo Race & True Spirit). Kapela odehrála řadu turné po Evropě a stala se populární součástí berlínské klubové scény, proslavila se živelně intenzívními vystoupeními a zvukovými improvizacemi. Fatal Shore vydali v letech 1997–2007 tři alba: The Fatal Shore, Free Fall a Real World.

V roce 2004 Adams onemocněl, byla u něj diagnostikována rakovina tlustého střeva. Fatal Shore pokračovali v koncertní činnosti, ale v červnu 2008 odehráli svůj poslední koncert v klubu Kino v rakouském Ebensee. Roku 2009 Bruno po dlouhém a statečném boji zemřel a Shoenfelt s Hughesem se rozhodli s kapelou nepokračovat. Poslední CD, Setting The Sails For El Dorado, vyšlo v roce 2011. Album je věnováno památce Bruna Adamse.

Phil spolupracoval také s Nikki Suddenem, hrál na sólovou kytaru v Suddenově kapele na evropských turné v letech 1997 a 1998. Po druhém turné spolu odjeli do berlínského studia a nahráli Golden Vanity, album společně napsaných písní, které bylo vydáno v roce 2009 britským labelem Easy Action.

V listopadu 2010 vydali Phil Shoenfelt & Southern Cross čtvrté studiové album Paranoia.com (Easy Action Records). Album znamenalo změnu hudebního směřování kapely od atmosférického nezávislého rocku k více nabroušenému hard-rockovému zvuku. S devíti původními skladbami a Jamesem Williamsonem schválenou verzí "Open Up And Bleed" od Iggyho Popa & The Stooges je součástí alba také pozoruhodný obal, který namaloval bývalý člen Khmer Rouge Claus Castenskiold. Jedna píseň z tohoto CD, "Stupid Rock Star", byla zařazena na kompilaci z roku 2014, "Shark Infested Waters". Na tomto CD najdeme také skladby od Iggyho Popa & The Stooges, Boba Dylana, Alice Coopera, Patti Smith, Johnnyho Thunderse a řady dalších klasických umělců.

V roce 2011 Phil založil novou kapelu, DIM LOCATOR, s bubeníkem Chrisem Hughesem a basákem Davem Allenem, sídlící v Berlíně. Dim Locator je výsledkem společného působení Hughese a Shoenfelta ve Fatal Shore a zahrnuje skladby vytvořené společně všemi třemi členy kapely. Zvuk Dim Locator je založený více na brumech a kytarových smyčkách než na klasických písňových strukturách, inspirující se "kraut-rockem" ze 70. let. Dosud kapela vydala jedno Download-EP Immortalised (třískladbový projev úcty Rowlandovi S. Howardovi), vinylový singl se dvěma skladbami Rowlanda S. Howarda "I Ate The Knife"/"Undone" a Wormhole, mini-album se čtyřmi původními skladbami. V červenci 2016 vyšlo živé CD Six Miles Deep na německém labelu Moloko +.

Kromě psaní písní a živého vystupování Phil také napsal několik knih. Doposud bylo publikováno pět titulů: Junkie Love (zbeletrizovaná autobiografie); The Green Hotel/Zelený Hotel (poezie a písňové texty); Magdalena - Book One a Two (spolupráce s básnířkou a umělkyní Kateřinou Piňosovou); Kamikaze Skull (20 básní napsaných společně s britskou performerkou Sophií Disgrace) a Stripped (trilogie o newyorské scéně let 1979–1984). První díl trilogie vyšel v českém překladu v prosinci 2012, druhý Inkognito v podzemí v květnu 2016.

Junkie Love poprvé vyšla v českém překladu jako Feťácká láska. V angličtině byla publikována v roce 2001 ve vydavatelství Twisted Spoon Press a v následujícím roce vyhrála v New Yorku literární cenu Firecracker Alternative Book Award. Od té doby byla kniha přeložena do italštiny a vydána ve Fazi Editions v Římě. Výňatek z Junkie Love byl publikován v antologii německého filosofa Wolfganga Sternecka Erotika – Drogen und Sexualität. V roce 2006 získalo vydavatelství Ebury Press/Random House licenci k vydávání Junkie Love na území Velké Británie a Commonwealthu. Philovy texty se také objevily v literárních magazínech jako Gargoyle, Prague Literary Review, Optimism, Hele, Blatt, Apple Of The Eye, Morgana, Vlna and Vlak.

Živé CD Phil Shoenfelt & Southern Cross The Bell Ringer – Live At The Shot-Out Eye, které bylo nahrané v létě 2014 u příležitosti 20. výročí kapely, vyšlo v červnu 2015.

10. ledna 2020 vyšlo na německém labelu Sireena Philovo album Cassandra Lied. Hostují na něm hudebníci Chris Hughes a Baron Anastis z Dim Locator, Kristof Hahn ze Swans, David Babka ze Southern Cross, Eva Turnová (ex PPU) a Marcia Schofield (ex Khmer Rouge a The Fall).

V roce 2022 vyšlo album Shapeshifter, které nahrál Phil společně s bývalým kytaristou Davidem Babkou.

V květnu 2024 vyšlo čtyřpísňové online EP Caroline Says... And More, které Phil natočil ve Studiu Mysterio ve Velké Chuchli. EP obsahuje dvě coververze – Caroline Says II od Lou Reeda a Blindest Love od Raindogs, jednu spolupráci – Come Along With Me a jednu novou skladbu – Road Of No Return. Jarda Kvasnička hraje fenomenálně na bicí ve třech písních, Phil hraje na ostatní nástroje – v Caroline Says dokonce vůbec poprvé na bicí! Blindest Love se hodně hraje na portugalské rozhlasové stanici RTL a Come Along With Me právě získala ocenění "Song of the Week" na řecké rozhlasové stanici Yellow Radio.

 

 

 


HUDBA

 

 

 

 

APPLE

AMAZON

SPOTIFY

DEEZER

TIDAL

YOUTUBE

 


VIDEO

 

 

 

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross played a live 60 minute concert streamed by TV9P (FB, YT)
as part of the Rector's Office series of concerts, sponsored by The Czech Technical University in Prague.
The concert was broadcast on Friday, 26th March 2021.

Phil Shoenfelt & Southern Cross odehráli 60minutový koncert streamovaný TV9P (FB, YT)
v rámci série koncertů kanceláře rektora Českého vysokého učení technického v Praze.
Koncert se vysílal v pátek 26. března 2021.

 

"The Bell Ringer" - Phil Shoenfelt & Southern Cross - Live at the Shot-Out Eye
Promo video slideshow z nového živého CD "The Bell Ringer"
nahraného 5. srpna 2014 v Hospodě U vystřelenýho oka (open air) v Praze.
Foto: Eliška Richterová, Alena Hrbková, Zuzana Oplatková, Jiří Schmachtel,
Markéta Butalová and Miroslav Bárta.
Mockrát děkujeme!

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Martha's Well
Vesnický hudební klub Chotěmice (CZ), 16. 7. 2016

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Bloodshot Eyes
Rock Café Prague (CZ), November 7, 2015
Thanks to Jirka Cherokkee

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Stupid Rock Star
Rock Café Prague (CZ), November 7, 2015
Thanks to Jirka Cherokkee

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Open Up And Bleed
Rock Café Prague (CZ), November 7, 2015
Thanks to Jirka Cherokkee

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Darkest Hour
Jazz Club Teplice (CZ), March 6, 2015

Další videa na

 

 

 


FOTKY

 

The Bell Ringer CD Party, Rock Café, Praha (CZ) 2015 facebook

Live CD recording, Hospoda U vystřelenýho oka , Praha (CZ) 2014 facebook

 

Komorní klub, Ostrava (CZ) 2014

Stará pekárna, Brno (CZ) 2014 facebook

 

Fléda, Brno (CZ) 2010

"paranoia.com" CD Party, Palác Akropolis, Praha (CZ) 2010 facebook

 

Parukářka - open air, Praha (CZ) 2010 facebook

Podviní - open air, Praha (CZ) 2010

 

Thessaloniki, Block 33 (GR) 2010 facebook Photos on Phil Shoenfelt & Southern Cross' FB profile facebook