Visit Phil Shoenfelt & Southern Cross | www.philshoenfelt.de | Dim Locator | www.fatal-shore.de |

     
   
           
    Jaroslav Kvasnička
bicí, perkuse

Phil Shoenfelt
zpěv, kytary

Pavel Krtouš
basová kytara, doprovodný zpěv
 

 

 


KONCERTY 2023

 
         
DATE CITY VENUE BAND
6. 4. Praha (CZ) U vystřelenýho oka Phil Shoenfelt & Southern Cross
21. 4. Praha (CZ) Kaštan Phil Shoenfelt & Southern Cross
10. 6. Todně, Trhové Sviny (CZ) Zábavní lokál u Hrošků Phil Shoenfelt & Southern Cross
18. 8. Broumov (CZ) Undergrounový klub Eden Phil Shoenfelt & Southern Cross

 


ODEHRANÉ KONCERTY 2023

 
       
15. 2. Praha (CZ) Kamina Boat Phil Shoenfelt & David Babka
4. 3. Kolkhof, Loppem (BEL) TBA Phil Shoenfelt & David Babka

 

--- ARCHIV ODEHRANÝCH KONCERTŮ ---

 

 


KONTAKT/BOOKING

 

 

         
Česky
Česko
Jaroslav Kvasnička
+420 602 367 107
English
Abroad (for English-speaking contacts only)
Phil Shoenfelt

+420 777 746 321

 

 

 


BIOGRAFIE

 

 

 

Phil Shoenfelt je veteránem londýnské, manchesterské a newyorské punkové a post-punkové scény.

Poté, co zažil londýnskou punkovou explozi v letech 1976–1977, se přestěhoval do New Yorku, kde hrál s několika Downtown kapelami, jako byly The Nothing a Disturbed Furniture. V roce 1981 zformoval post-punkovou skupinu KHMER ROUGE v obsazeni Barry "DJ Scratchy" Myers na basu, Marcia Schofield na klávesy a Paul Garisto na bicí. DJ Scratchy pracoval s The Clash na jejich prvních třech turné po Spojených Státech. Marcia později hrála na klávesy s The Fall, a Paul bubnoval s Psychedelic Furs a s Iggym Popem. Dalším bubeníkem v Khmer Rouge byl umělec Claus Castenskiold, který navrhoval obaly desek pro Gun Club a Kid Congo Powerse.

První vystoupení Khmer Rouge proběhlo v roce 1981 na White Columns Noise Festivalu, který pořádal Thurston Moore ze Sonic Youth. Kapela později odehrála koncerty v klubech CBGB's, The Peppermint Lounge, Danceteria a The Ritz. Jako předkapela si zahráli také s umělci jako Alan Vega, The Gun Club, Tom Verlaine, Nico a The Clash na vystoupeních na východním pobřeží USA.

Manažerem Khmer Rouge se na čas stal legendární fotograf Nat Finkelstein, proslavený knihami "The Factory Years" a "Edie". Finkelstein spolupracoval s Andym Warholem na jeho knize "Andy Warhol's Index" a byl zodpovědný za mnoho klasických černobílých fotografií The Velvet Underground. Také vyrobil průkopnické video k písni Khmer Rouge "New Assassins".

Roku 1984 se Phil vrátil do Londýna, kde Khmer Rouge pokračovali v činnosti ještě další dva roky. V této době kapela předskakovala The Fall na dvou jejich britských turné. Také nahráli několik písní s anglickým producentem Johnem Leckiem a pravidelně hráli v londýnských klubech. Kapela se rozpadla v roce 1986. Dvojalbum Khmer Rouge New York-London 1981–86 bylo vydáno v roce 2004 britským labelem Voiceprint.

V následujících dvou letech se Phil soustředil na tvorbu písní a pořizování demonahrávek. V roce 1989 byla vydána jeho první sólová nahrávka, 12-ti palcový singl "Charlotte's Room" společně s "The Long Goodbye" na labelu Marka E. Smithe Cog Sinister. Producentem byl Tony Cohen, proslulý svou prací s The Bithday Party a Nickem Cavem & The Bad Seeds.

V roce 1990 vyšlo první Philovo sólové album Backwoods Crucifixion u britského labelu Paperhouse Records. A roku 1993 Humbug Records vydali jeho druhé album, God Is The Other Face Of The Devil. V této době Phil hrál jako "support" Crime And The City Solution a Nicka Cavea & The Bad Seeds na jejich britských turné.

V létě 1994 Phil podnikl turné v České republice, doprovázen hudebníky z Tiché dohody. O rok později se do Prahy přestěhoval nastálo. Tam založil svoji současnou kapelu PHIL SHOENFELT & SOUTHERN CROSS s basákem Pavlem Krtoušem, bubeníkem Jardou Kvasničkou a houslistou Pavlem Cinglem. V roce 2014 Pavel Cingl z kapely odešel a novým členem se stal David Babka, hrající kytaru, slide kytaru a pedal steel kytaru.

Se Southern Cross Phil doposud vydal pět alb: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic, Paranoia.com a The Bell Ringer.

V roce 1997 Phil založil FATAL SHORE, společně s Australany usazenými v Berlíně – Bruno Adamsem a Chrisem Hughesem (Once Upon A Time; Hugo Race & True Spirit). Kapela odehrála řadu turné po Evropě a stala se populární součástí berlínské klubové scény, proslavila se živelně intenzívními vystoupeními a zvukovými improvizacemi. Fatal Shore vydali v letech 1997–2007 tři alba: The Fatal Shore, Free Fall a Real World.

V roce 2004 Adams onemocněl, byla u něj diagnostikována rakovina tlustého střeva. Fatal Shore pokračovali v koncertní činnosti, ale v červnu 2008 odehráli svůj poslední koncert v klubu Kino v rakouském Ebensee. Roku 2009 Bruno po dlouhém a statečném boji zemřel a Shoenfelt s Hughesem se rozhodli s kapelou nepokračovat. Poslední CD, Setting The Sails For El Dorado, vyšlo v roce 2011. Album je věnováno památce Bruna Adamse.

Phil spolupracoval také s Nikki Suddenem, hrál na sólovou kytaru v Suddenově kapele na evropských turné v letech 1997 a 1998. Po druhém turné spolu odjeli do berlínského studia a nahráli Golden Vanity, album společně napsaných písní, které bylo vydáno v roce 2009 britským labelem Easy Action.

V listopadu 2010 vydali Phil Shoenfelt & Southern Cross čtvrté studiové album Paranoia.com (Easy Action Records). Album znamenalo změnu hudebního směřování kapely od atmosférického nezávislého rocku k více nabroušenému hard-rockovému zvuku. S devíti původními skladbami a Jamesem Williamsonem schválenou verzí "Open Up And Bleed" od Iggyho Popa & The Stooges je součástí alba také pozoruhodný obal, který namaloval bývalý člen Khmer Rouge Claus Castenskiold. Jedna píseň z tohoto CD, "Stupid Rock Star", byla zařazena na kompilaci z roku 2014, "Shark Infested Waters". Na tomto CD najdeme také skladby od Iggyho Popa & The Stooges, Boba Dylana, Alice Coopera, Patti Smith, Johnnyho Thunderse a řady dalších klasických umělců.

V roce 2011 Phil založil novou kapelu, DIM LOCATOR, s bubeníkem Chrisem Hughesem a basákem Davem Allenem, sídlící v Berlíně. Dim Locator je výsledkem společného působení Hughese a Shoenfelta ve Fatal Shore a zahrnuje skladby vytvořené společně všemi třemi členy kapely. Zvuk Dim Locator je založený více na brumech a kytarových smyčkách než na klasických písňových strukturách, inspirující se "kraut-rockem" ze 70. let. Dosud kapela vydala jedno Download-EP Immortalised (třískladbový projev úcty Rowlandovi S. Howardovi), vinylový singl se dvěma skladbami Rowlanda S. Howarda "I Ate The Knife"/"Undone" a Wormhole, mini-album se čtyřmi původními skladbami. V červenci 2016 vyšlo živé CD Six Miles Deep na německém labelu Moloko +.

Kromě psaní písní a živého vystupování Phil také napsal několik knih. Doposud bylo publikováno pět titulů: Junkie Love (zbeletrizovaná autobiografie); The Green Hotel/Zelený Hotel (poezie a písňové texty); Magdalena - Book One a Two (spolupráce s básnířkou a umělkyní Kateřinou Piňosovou); Kamikaze Skull (20 básní napsaných společně s britskou performerkou Sophií Disgrace) a Stripped (trilogie o newyorské scéně let 1979–1984). První díl trilogie vyšel v českém překladu v prosinci 2012, druhý Inkognito v podzemí v květnu 2016.

Junkie Love poprvé vyšla v českém překladu jako Feťácká láska. V angličtině byla publikována v roce 2001 ve vydavatelství Twisted Spoon Press a v následujícím roce vyhrála v New Yorku literární cenu Firecracker Alternative Book Award. Od té doby byla kniha přeložena do italštiny a vydána ve Fazi Editions v Římě. Výňatek z Junkie Love byl publikován v antologii německého filosofa Wolfganga Sternecka Erotika – Drogen und Sexualität. V roce 2006 získalo vydavatelství Ebury Press/Random House licenci k vydávání Junkie Love na území Velké Británie a Commonwealthu. Philovy texty se také objevily v literárních magazínech jako Gargoyle, Prague Literary Review, Optimism, Hele, Blatt, Apple Of The Eye, Morgana, Vlna and Vlak.

Živé CD Phil Shoenfelt & Southern Cross The Bell Ringer – Live At The Shot-Out Eye, které bylo nahrané v létě 2014 u příležitosti 20. výročí kapely, vyšlo v červnu 2015.

10. ledna 2020 vyšlo na německém labelu Sireena Philovo poslední sólo album Cassandra Lied. Hostují na něm hudebníci Chris Hughes a Baron Anastis z Dim Locator, Kristof Hahn ze Swans, David Babka ze Southern Cross, Eva Turnová (ex PPU) a Marcia Schofield (ex Khmer Rouge a The Fall).

 

 

 


HUDBA

 

 

 

 

 

 

 


VIDEO

 

 

 

 

"The Bell Ringer" - Phil Shoenfelt & Southern Cross - Live at the Shot-Out Eye
Promo video slideshow z nového živého CD "The Bell Ringer"
nahraného 5. srpna 2014 v Hospodě U vystřelenýho oka (open air) v Praze.
Foto: Eliška Richterová, Alena Hrbková, Zuzana Oplatková, Jiří Schmachtel,
Markéta Butalová and Miroslav Bárta.
Mockrát děkujeme!

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Martha's Well
Vesnický hudební klub Chotěmice (CZ), 16. 7. 2016

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Bloodshot Eyes
Rock Café Prague (CZ), November 7, 2015
Thanks to Jirka Cherokkee

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Stupid Rock Star
Rock Café Prague (CZ), November 7, 2015
Thanks to Jirka Cherokkee

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Open Up And Bleed
Rock Café Prague (CZ), November 7, 2015
Thanks to Jirka Cherokkee

 

Phil Shoenfelt & Southern Cross - Darkest Hour
Jazz Club Teplice (CZ), March 6, 2015

Další videa na

 

 

 


FOTKY

---Ke stažení - fotky k tisku - 300 dpi---

---Ke stažení - plakáty A3 - 150 dpi---

The Bell Ringer CD Party, Rock Café, Praha (CZ) 2015 facebook

Live CD recording, Hospoda U vystřelenýho oka , Praha (CZ) 2014 facebook

 

Komorní klub, Ostrava (CZ) 2014

Stará pekárna, Brno (CZ) 2014 facebook

 

Fléda, Brno (CZ) 2010

"paranoia.com" CD Party, Palác Akropolis, Praha (CZ) 2010 facebook

 

Parukářka - open air, Praha (CZ) 2010 facebook

Podviní - open air, Praha (CZ) 2010

 

Thessaloniki, Block 33 (GR) 2010 facebook Photos on Phil Shoenfelt & Southern Cross' FB profile facebook

 

Ke stažení - fotky k tisku - 300 dpi

Phil Shoenfelt & Southern Cross

(Artwork - graphics and layout © 2015 Pavel Krtouš,
front cover - mixed media artwork © 2015 Claus Castenskiold)

Download image - 16 x 14 cm 300 dpi
(ZIP/JPG without compression)

(Photo © 2014 Eliška Richterová)
Download image - 33 x 22 cm 300 dpi
(ZIP/JPG without compression)

Download image - 64 x 43 cm 300 dpi
(ZIP/JPG without compression)

Phil Shoenfelt & Southern Cross

Phil Shoenfelt & David Babka

(Photo © 2014 Eliška Richterová)
Download image - 33 x 22 cm 300 dpi
(ZIP/JPG without compression)

Download image - 64 x 43 cm 300 dpi
(ZIP/JPG without compression)

(Photo © 2014 Eliška Richterová)
Download image - 33 x 22 cm 300 dpi
(ZIP/JPG without compression)

 

Ke stažení - plakáty A3- 150 dpi

Plakát A3 - Phil Shoenfelt & Southern Cross

Plakát A3 - Phil Shoenfelt & David Babka

(Photo © 2014 Eliška Richterová)
Download A3 poster - 420 x 297 mm 150 dpi
(ZIP/PDF)

(Photo © 2014 Eliška Richterová)
Download A3 poster - 420 x 297 mm 150 dpi
(ZIP/PDF)